W sobotę 06 października 2018 r.w Wyższej Szkole Administracji Publicznej  w Szczecinie , zainaugurowano VIII edycję podyplomowych studiów:

„INSPEKTOR OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH”

 
Grupę słuchaczy, przywitała w imieniu władz Uczelni gr Magdalena Fiternicka Gorzko Rektor WSAP. Odnosząc się do licznie zebranych słuchaczy [rekordowo ponad 50 studentów!!!] podkreśliła trafność podjętego przez Uczelnie w 2014 roku wyzwania, jakim była organizacja specjalności i autorskiej formy kształcenia specjalistów zarządzania bezpieczeństwem informacji, w perspektywie obecnych potrzeb administratorów w związku z RODO.
 
Zwracając uwagę na systematyczność i wysoką jakość kształcenia, wskazała na sukcesy absolwentów w zawodowych awansach, kompetentnych działaniach służbowych, kreatywnej biznesowej działalności doradczej i wygranych konkursach na prestiżowe stanowiska  w instytucjach i organizacjach.
 
W uroczystości uczestniczył opiekun studiów Pan Jarosław Feliński Prezes Zarządu Stowarzyszenia Inspektorów Ochrony Danych Osobowych, które wspiera inicjatywę edukacyjnego wymiaru zwiększania świadomości i kształtowania kwalifikacji zawodowych.
 

Prezes SIODO  życząc słuchaczom wytrwałości, wnikliwości i skutecznego pozyskiwania wiedzy oraz umiejętności, podkreślił wartość wymagającego 218 godzinnego programu studiów. Po inauguracji realizował zajęcia kursowe zgodnie z programem studiów.